Domy drewniane

Skandynawski design a drewno

Jak wygląda skandynawski design w domu drewnianym?

styl skandynawski

Wystrój domów z drewna

W ostatnich latach styl skandynawski jest w Polsce jednym z najczęściej stosowanych do urządzenia wnętrz. Przyczyn tego zjawiska można doszukiwać się w podobieństwach mentalnych z naszymi północnymi sąsiadami. Ewentualnie zbliżonych uwarunkowań klimatycznych, które wpływają między innymi na obecne w przestrzeni światło. Z pewnością można jednak stwierdzić, że tym, co sprawia, że skandynawski design przyciąga tak wielu fanów, jest jego prosta i naturalna estetyka połączona z przemyślaną funkcjonalnością.

Styl skandynawski idealnie łączy się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno. Jeśli mieszkamy w drewnianym domu lub posiadamy we wnętrzach drewniane elementy, urządzenie go według skandynawskich trendów będzie strzałem w dziesiątkę. Wiadomym jest, że domy czy mieszkania każdego z nas różnią się od siebie, podobnie jak gusta i preferencje. Jak w takim razie możliwe jest, aby styl skandynawski wnętrza mógł pasować do tak wielu miejsc?

Taki sam, a jednak różny

Okazuje się, że styl ten może mieć wiele odłamów i w efekcie prezentować się znacząco inaczej. Wyróżniamy między innymi styl duński, który odznacza się jeszcze większym minimalizmem, z którym w parze - co ważne - idzie również najwyższa jakość. Innym rodzajem stylu skandynawskiego jest styl dark nordic, odchodzący od dominujących jasnych bieli, popieli i beżowych szarości na rzecz znacznie ciemniejszych barw. Przeważają w nim granat, grafit i butelkowa zieleń. Wartym uwagi jest także styl scandi boho. Projektując w takim stylu łączy się minimalistyczny spokój, przemawiający przez klasyczny, skandynawski styl z orientalnymi wzorami inspirowanymi kulturą Dalekiego Wschodu. Prezentuje się on szczególnie dobrze w domach zbudowanych z elementami drewna. Dodatki w stylu scandi boho występują często w ciepłych tonach i barwach, co w drewnianej przestrzeni pozwala uzyskać niepowtarzalną atmosferę. Wedle reguły mówiącej o tym, że diabeł tkwi w szczególe, uzyskanie efektu scandi boho we wnętrzu bardzo często zależy od detali.

Skandynawski design w dodatkach

Skandynawskie dodatki w stylu boho można znaleźć między innymi w ofercie Nordal, duńskiej firmy. Stara się ona ukazać nową twarz skandynawskiego designu poprzez łączenie go z barwnymi i odważnymi wzorami. Meble lub dekoracje z elementami ratanu lub bambusa szczególnie dobrze wpasowują się w inne drewniane aranżacje. Madam Stoltz jest marką o podobnych założeniach, istnieje na rynku od prawie 30 lat. Wszystkie tworzone przez markę produkty są wykonane z naturalnych materiałów. Na szczególną uwagę zasługują dodatki, takie jak niepowtarzalna ceramika, wzorzyste dywany i miękkie, pastelowe poduszki.

Odmiany stylu skandynawskiego mogą być rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie odnalazły swojego wymarzonego sposobu urządzania wnętrz. W każdym domu przydadzą się chociażby drewniane schody Wrocław. Mogą być również inspiracją dla tych, którzy pragną dodać coś do swojej przestrzeni. Przede wszystkim w przypadku domów drewnianych warto przemyśleć kwestię skandynawskiego designu. Szczególnie ze względu na ciekawe aranżacje, jakie można uzyskać z kombinacji drewna i skandynawskich dodatków.

styl skandynawskiskandynawski designstyl skandynawski wnętrzaskandynawski stylskandynawskie dodatkiNordalMadam Stoltzschody Wrocławstyl dark nordicstyl scandi bohoscandi boho

Powiązane wpisy

Schody Wrocław gatunki drewna

Schody Wrocław i dobre gatunki drewna na schody

Schody Śląsk i styl domu

Schody Śląsk - jaki styl do domów drewnianych?

Domy drewniane - letniskowe

Domy drewniane mogą doskonale służyć również jako domki letniskowe.

Budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych - samodzielnie czy zlecić

Domy z drewna - wystrój

Domy z drewna są piękne z zewnątrz. A co w środku?