Domy drewniane

Drewniane domy, dlaczego warto

Domy drewniane wracają do łask. Co jest tego powodem?

domy drewniane

Domy drewniane

Moda na domy drewniane przeżywa właśnie swój renesans. Coraz więcej osób decyduje się stworzyć swoje cztery kąty w tej technologii. Jakie zalety mają domy z drewna?

Szybciej i taniej

Budowa domów drewnianych jest przede wszystkim dużo szybsza, niż budowa domów z cegły czy pustaka. Montaż poszczególnych elementów jest łatwiejszy, dlatego przebiega szybciej. Znacznie ograniczony jest zakres prac mokrych. Występuje mniej tzw. przerw technologicznych. Rekordowo szybko powstają domy drewniane modułowe, które powstają z gotowych ścianek. Domy z bala powstają równie szybko. Po za tym konstrukcja może odbywać się bez względu na porę roku. Prace wykończeniowe także mają mniejszy zakres, przez co trwają krócej.

Koszt budowy drewnianego domu jest nieporównanie niższy od murowanego. W oczywisty sposób wpływa na to szybkość budowy - oznacza mniej roboczogodzin. Mniejszy koszt dotyczy przede wszystkich materiałów i sposobu ich łączenia (gwoździe, metalowe łączniki). Drewno jest lżejsze, przez co łatwiejsze w transporcie i magazynowaniu - to generuje dodatkowe oszczędności.

W zgodzie z naturą

Drewniane domy są bardziej przyjazne środowisku. Głównie przez wykorzystanie naturalnego surowca i ograniczenie prac budowlanych. Wnętrza takich domów mają specyficzny mikroklimat, ze względu na wyjątkowe właściwości drewna, takie jak regulacja wilgotności i "oddychanie". Mieszkanie w drewnianym domu to niejako powrót do korzeni. W takim otoczeniu czujemy się po prostu lepiej.

Ciepło i przestronnie

Stając przed decyzją, jaką konstrukcję domu wybrać, wiele osób obawia się o ogrzewanie i utrzymywanie ciepła. Mitem jest, że domy drewniane są zimne i trudno je ogrzać. Nowoczesne drewniane budownictwo stosuje izolacje cieplne.

Po za tym ściany działowe w czymś takim jak domy z drewna są dużo cieńsze niż w murowanych. Dzięki temu zyskuje się przestrzeń i nie trzeba ograniczać ilości pomieszczeń, której będą potrzebowali mieszkańcy. Dodatkowa zaleta to łatwe i szybkie remonty i modyfikacje, kiedy zaistnieje potrzeba zmiany rozkładu pomieszczeń.

domy drewnianebudowa domów drewnianychdomy z baladrewniane domybudowa domów z drewnakoszt budowy drewnianego domudomy drewniane modułowe

Powiązane wpisy

Domy z drewna - wystrój

Domy z drewna są piękne z zewnątrz. A co w środku?

Budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych - samodzielnie czy zlecić

Domy drewniane - letniskowe

Domy drewniane mogą doskonale służyć również jako domki letniskowe.