Domy drewniane

Domy z drewna - wystrój

Domy z drewna są piękne z zewnątrz. A co w środku?

domy z drewna

Domy z drewna - ekologiczne piękno?

Domy z drewna są mocno związane z naturą i ekologiczne. Dom jest całością i aranżacja wnętrz powinna wynikać z jego formy. W przypadku drewnianych budynków styl jest zdefiniowany przez surowiec. Jaki wystrój wnętrz powinny mieć domy drewniane?

Wykończenie ścian lub jego brak

Pierwszym krokiem, którego wymagają drewniane domy przy planowaniu wystroju, jest decyzja jak potraktować ściany. Świetny efekt, w harmonii z wyglądem zewnętrznym, daje pozostawienie "gołych" drewnianych ścian. W konstrukcji szkieletowej i w domach modułowych można także uzyskać ściany identyczne jak w domach murowanych - otynkowane i pobielone. Ale odradza się wprowadzenie takiego rozwiązania w całości. Lepiej przynajmniej część ścian, lub chociaż belki konstrukcyjne, pozostawić odsłonięte. Innego podejścia wymagają domy z bala. Nie ma sensu próbować zatuszować pięknej konstrukcji wewnątrz budynku. Jeżeli nie ma innego wyjścia - ponownie lepiej zrobić to tylko częściowo.

Naturalnie tradycyjnie

Domy drewniane, zwłaszcza domy z bali, najpiękniejszy klimat uzyskują przez wystrój inspirowany folklorem. Warto nawiązać np. do tradycji regionu stosując konkretne tkaniny i ornamenty. Pięknie prezentują się dodatki z ludowym haftem. Idealnie pasują motywy roślinne i kwiatowe. Przy monotonnym kolorze ścian można zaszaleć z barwami dodatków. Ponownie warto ograniczyć się do naturalnych materiałów i wybierać dobrą jakość. Sprzęty i dekoracje z syntetycznych tworzyw, produkowane masowo i niskiej jakości będą brzydko odcinać się od całości. Logicznym wyborem są elementy drewniane.

Nowoczesne drewniane wnętrza

Wystrój wnętrz domów drewnianych w stylu nowoczesnym jest także mocno związany z naturą i samym drewnem. Ale nowoczesne aranżacje są minimalistyczne i oszczędne w kolorystyce. Meble w takich pomieszczeniach będą lżejsze i prostsze niż tradycyjne. W salonie musi być duża wygodna kanapa i innowacyjne oświetlenie. Dobrze prezentują się elementy metalowe, np. miedziane. Klimat wsi zastępuje elegancki styl miejski dzięki czemuś takiemu jak domy drewniane, ale nadal z elementami folkloru. Zwłaszcza przy częściowo pobielonych ścianach.

domy z drewnadomy z balidomy z balawystrój wnętrz domów drewnianych

Powiązane wpisy

Drewniane domy, dlaczego warto

Domy drewniane wracają do łask. Co jest tego powodem?

Budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych - samodzielnie czy zlecić

Domy drewniane - letniskowe

Domy drewniane mogą doskonale służyć również jako domki letniskowe.