Domy drewniane

Domy z drewna - wystrój

Domy z drewna są piękne z zewnątrz. A co w środku?

domy z drewna

Domy z drewna - ekologiczne piękno?

Domy z drewna są mocno związane z naturą i ekologiczne. Dom jest całością i aranżacja wnętrz powinna wynikać z jego formy. W przypadku drewnianych budynków styl jest zdefiniowany przez surowiec. Wiadomo, że w takim wypadku schody Śląsk muszą być koniecznie wykonane z drewna. Schody betonowe w domu drewnianym to prawdziwa abstrakcja. W końcu jaki wystrój wnętrz powinny mieć domy drewniane?

Wykończenie ścian lub jego brak

Pierwszym krokiem, którego wymagają drewniane domy przy planowaniu wystroju, jest decyzja jak potraktować ściany. Świetny efekt, w harmonii z wyglądem zewnętrznym, daje pozostawienie "gołych" drewnianych ścian. W konstrukcji szkieletowej i w domach modułowych można także uzyskać ściany identyczne jak w domach murowanych - otynkowane i pobielone. Ale odradza się wprowadzenie takiego rozwiązania w całości. Lepiej przynajmniej część ścian, lub chociaż belki konstrukcyjne, pozostawić odsłonięte. Innego podejścia wymagają domy z bala. Nie ma sensu próbować zatuszować pięknej konstrukcji wewnątrz budynku. Jeżeli nie ma innego wyjścia - ponownie lepiej zrobić to tylko częściowo.

Naturalnie tradycyjnie

Domy drewniane, zwłaszcza domy z bali, najpiękniejszy klimat uzyskują przez wystrój inspirowany folklorem. Warto nawiązać np. do tradycji regionu stosując konkretne tkaniny i ornamenty. Pięknie prezentują się dodatki z ludowym haftem. Idealnie pasują motywy roślinne i kwiatowe. Przy monotonnym kolorze ścian można zaszaleć z barwami dodatków. Ponownie warto ograniczyć się do naturalnych materiałów i wybierać dobrą jakość. Sprzęty i dekoracje z syntetycznych tworzyw, produkowane masowo i niskiej jakości będą brzydko odcinać się od całości. Logicznym wyborem są elementy drewniane. Można także postawić na styl skandynawski wnętrza, który bardzo wiele czerpie z natury. Każdy sklep skandynawski będzie miał w ofercie szeroki wybór tkanin z naturalnych materiałów, a także drewniane meble i stylowe dodatki.

Nowoczesne drewniane wnętrza

Wystrój wnętrz domów drewnianych w stylu nowoczesnym jest także mocno związany z naturą i samym drewnem. Ale nowoczesne aranżacje są minimalistyczne i oszczędne w kolorystyce. Meble w takich pomieszczeniach będą lżejsze i prostsze niż tradycyjne. W salonie musi być duża wygodna kanapa i innowacyjne oświetlenie. Dobrze prezentują się elementy metalowe, np. miedziane. Klimat wsi zastępuje elegancki styl miejski dzięki czemuś takiemu jak domy drewniane, ale nadal z elementami folkloru. Zwłaszcza przy częściowo pobielonych ścianach.

domy z drewnadomy z balidomy z balawystrój wnętrz domów drewnianychschody Śląsksklep skandynawskistyl skandynawski wnętrza

Powiązane wpisy

Drewniane domy, dlaczego warto

Domy drewniane wracają do łask. Co jest tego powodem?

Budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych - samodzielnie czy zlecić

Domy drewniane - letniskowe

Domy drewniane mogą doskonale służyć również jako domki letniskowe.

Schody Śląsk i styl domu

Schody Śląsk - jaki styl do domów drewnianych?

Schody Wrocław gatunki drewna

Schody Wrocław i dobre gatunki drewna na schody